LIETUVOS NUSIPELNIUSIO STALO TENISO TRENERIO VYTAUTO GIEDRAIČIO ATMINIMO TARPTAUTINIS STALO TENISO TURNYRAS 2017

Giedraicio turnyras 2017

Telšiuose spalio 21 ir 22 dienomis vyko tradicinis Lietuvos nusipelniusio stalo teniso trenerio, Telšių miesto garbės piliečio, Vytauto Giedraičio atminimo šeštasis tarptautinis stalo teniso turnyras. Šis turnyras kaip ir kiekvienais metais pasižymėjo dideliu dalyviu skaičiumi ir aukštu susirinkusių žaidėjų meistriškumo lygiu. Turnyre, be gausaus būrio Telšių, Tauragės, Kauno, Panevėžio, Vilniaus, Alytaus, Joniškio, Jonavos, Šilalės, Šilutės, Šiaulių, Kuršėnų, Kėdainių, Radviliškio, Klaipėdos, Palangos, Kretingos, Mažeikių, Akmenės, Raseinių stalo tenisininkų, dalyvavo svečiai iš Rusijos. Iš viso turnyre dalyvavo 156 stalo tenisininkai.

Turnyro atidarymo metu sveikinimo žodį tarė ir gerų sportinių rezultatų palinkėjo Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas, dalyvių gausa pasidžiaugė ir sėkmės linkėjo Telšių rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Vilija Bačionienė. Apie vis didesnį stalo teniso populiarumą Telšių rajone kalbėjo ir atsiminimais apie Vytautą Giedraitį dalijosi Lietuvos stalo teniso asociacijos teisėjų kolegijos pirmininkas Romualdas Franckaitis. Moksleivių entuziazmu ir noru žaisti stalo tenisą džiaugėsi Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistas Vygantas Macevičius. Stalo tenisininkus sveikino ir gerų rezultatų linkėjo Telšių sporto ir rekreacijos centro direktorius Juozas Simanauskas.

2001 metų gimimo ir jaunesnių berniukų grupėje dalyvavo 21 dalyvis. Po atkaklių ir įdomių kovų finale susitiko, šiuo metu Vilniaus olimpiniame sporto centre besimokantis Lukas Rimkus su klaipėdiečiu Vakariu Mečioniu, rezultatu 3 : 0 nugalėjo Lukas Rimkus. Kovoje dėl trečiosios vietos Lukas Vainavičius iš Telšių rezultatu 1 : 3 pralaimėjo panevėžiečiui Martynui Gluodeniui. Penktąją vietą iškovojo Nojus Gustys iš Telšių, rezultatu 3 :1 įveikęs jonavietį Osvaldą Melinauską.
2006 metų gimimo ir jaunesnių mergaičių grupėje dalyvavo 17 dalyvių. Pirmoji vieta atiteko Karinai Ivanauskaitei iš Alytaus, antroji – Rugilei Ulpytei iš Joniškio, trečioji – Rusnei Paulauskaitei iš Joniškio, ketvirtoji – Darintai Ašmontaitei iš Šilutės. Geriausiai iš telšiškių mergaičių sužaidė Liepa Bendoraitytė.
2005 metų gimimo ir jaunesnių berniukų grupėje dalyvavo 29 jaunieji stalo tenisininkai. Nugalėjo Gytis Knezius iš Panevėžio, antroji vieta atiteko Viliui Kavaliauskui iš Kauno, trečioji –Ryčiui Damuliui iš Šilutės. Geriausiai iš telšiškių sužaidė Titas Mitkevičius, jis iškovojo septintą vietą.
Suaugusiųjų vyrų grupėje iki 50 metų dalyvavo 48 dalyviai. Finale susitiko Dovydas Bagdonas iš Šilalės su Irmantu Daukontu iš Mažeikių, 3:1 nugalėjo Dovydas Bagdonas. Kaunietis Edvinas Tamošiūnas, 3:0 įveikęs klaipėdietį Deividą Razgų, užėmė trečią vietą. Penktas liko Mantas Rimeikis iš Mažeikių. Geriausiai iš telšiškių sužaidė Paulius Keinys.
Veteranų grupėje dalyvavo 36 žaidėjas. Nugalėjo Rolandas Navickas iš Šiaulių, antroji vieta atiteko Povilui Bagužiui iš Panevėžio, trečioji vieta – Jonui Norkui iš Mažeikių, ketvirtas liko mažeikiškis Rimantas Lubys, penktas – Romas Gečas iš Šilutės. Geriausiai iš telšiškių sužaidė Alvidas Mikalauskas, iškovoję šeštą vietą.
Moterų grupėje nugalėjo Gabrielė Brazauskaitė iš Šilalės, 3:2 įveikusi savo komandos draugę Dovilę Račkauskaitę, trečioji vieta atiteko mažeikiškei Amelijai Nicytei, ketvirtoji – Neringai Minsevičiūtei iš Tauragės, penktoji – Domantei Aukštakytei iš Telšių.
Visi turnyro nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti Telšių rajono stalo teniso sporto klubo „Vytas“ įsteigtomis taurėmis, atminimo medaliais bei turnyro rėmėjų dovanomis.