Search
Close this search box.

Irklavimas – populiarėjanti sporto sritis Telšiuose

Šiais metais Telšių sporto ir rekreacijos centro irkluotojai mini penkerių metų veiklos sukaktį. Jaunimą treniruoja Valerija Sungailienė. Trenerė džiaugiasi, jog Telšiuose pradėję irkluotojo karjerą mokiniai ne tik pasiekia aukštų rezultatų, bet ir savo gyvenimą sieja su šia sporto šaka.Dvi telšiškės sportininkės – Ingrida Barkutė ir Vilmantė Putnaitė, irkluotojų karjerą pradėjusios Telšiuose, šiuo metu toliau tobulėti yra išvykusios į Vilnių. Tačiau nepamiršta pirmosios savo trenerės ir sugrįžta pasidalyti pergalėmis.
Rugpjūčio 20–23 dienomis Trakuose vykusiame Lietuvos jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų irklavimo čempionate Vilmantei ir Ingridai pavyko iškovoti net šešis aukso medalius.
Varžybose dalyvavo net 400 sportininkų iš Klaipėdos, Vilniaus, Trakų, Birštono, Prienų, Šiaulių, Kauno, Kupiškio. Dėl šalyje susidariusios situacijos (COVID-19) čempionate negalėjo dalyvauti užsienio šalių delegacijos.
Jaunimo čempionate – valčių klasėse W2-, W4- – telšiškės iškovojo auksą. Sėkmė jų neapleido ir suaugusiųjų čempionate: valčių klasėse W2-, W4-, W8+ pavyko pelnyti pirmąsias vietas.
Vilmantė dar varžėsi ir jaunių čempionate (W4- valčių klasėje), kur kartu su Kauno komanda užėmė pirmąją vietą.
Irkluotojų teigimu, varžybos buvusios gana aukšto lygio, joms aktyviai ruoštasi, matyt, todėl ir rezultatai puikūs.
V. Sungailienė turi gerų žinių Telšių irkluotojams. Telšių sporto ir rekreacijos centras įgyvendina projektą „Vienišas irklas“, kuris finansuojamas sporto rėmimo fondo lėšomis. Už projektines lėšas bus nupirkta keturvietė pavienė valtis, atitinkanti visus reikalavimus, ja bus galima startuoti varžybose. Taip pat 2021 metais nuo birželio 1-osios iki rugsėjo 30-osios bus rengiamos papildomos irklavimo treniruotės.

Pagal Telšių žinios informaciją 

Facebook
Vertimas »