Search
Close this search box.

Stipriausios Lietuvoje – Telšių merginos

Gegužės 26 d. Panevėžyje vyko Lietuvos merginų iki 17 m sunkiosios atletikos čempionatas. Antrus metus iš eilės iškovota pirma komandinė vieta. Antros liko Klaipėdos atstovės. Ir trečią komandinę vietą užėmė Jurbarko komanda. Asmeninėje įskaitoje taip pat visose svorio kategorijose žibėjo mūsų merginos. Pirmoji Lietuvos čempionės titulu pasidabino TSRC trenerių Bronislovo Šiaudkulio ir Vidos Antanavičienės auklėtinė Urtė Valantinaitė (sv kat iki 49 kg). Ši universali mergina sunkiąja atletika užsiiminėja tik pusę metų, tačiau suspėja ir į krepšinio ir į sunkiosios atletikos treniruotes. Ir visur ji tarp lyderių. Dar vienas LT čempionės vardas iškovotas svorio kategorijoje iki 59 kg. Čia sužibėjo pastaruoju metu labai progresuojanti Mantė Rekašiutė (treneris B. Šiaudkulis). Mantė taip pat pagerino Lietuvos septyniolikmečių merginų rovimo rekordą svorio kategorijoje iki 59 kg. Lietuvos merginų vicečempionėmis tapo TSRC trenerio Modesto Šimkaus auklėtinės Kamilė Jocaitė (sv kat iki 49 kg) ir Eligija Maračauskaitė (sv kat iki 55 kg). Ir trečąsias vietas iškovojo Akvilė Vosyliutė (treneris B. Šiaudkulis) ir Viktorija Daukentytė (treneris M. Šimkus).  Absoliučioje įskaitoje tarp 76 dalyvavusių merginų trečią rezultatą pagal Sinklerio skaičiavimo sistemą užėmė Eligija Maračauskaitė. Į stipriausiųjų dešimtuką taip pat pateko M. Rekašiutė (5v.), U. Valantinaitė (6v.), A. Vosyliutė (7v.) ir K. Jocaitė (10v.).

Kitą dieną ant pakylos išėjo kovoti stipriausi Lietuvos septyniolikmečiai vaikinai. Šį kartą diena nebuvo tokia sėkminga visiems. Tačiau buvo iškovotas Lietuvos čempiono vardas svorio kategorijoje iki 96 kg. Trenerio Modesto Šimkaus auklėtinis Ąžuolas Šiurkus po rovimo buvo tik ketvirtas, tačiau puikiai susitvarkė su priešininkais ir jauduliu, ir stūmimo veiksmu iškėlęs 109 kg, užsitikrino čempiono vardą. Lietuvos vicečempionais tapo trenerio Bronislovo Šiaudkulio auklėtinis Gytis Lydis (sv kat iki 89 kg)  ir trenerio Modesto Šimkaus sportininkas Vakaris Jonušas (sv kat iki 67 kg).  Arčiausiai medalių liko Augustas Kvietkauskis (treneris M. Šimkus). Jie savo svorio kategorijose užėmė ketvirtą vietą. Šių rezultatų neužteko, kad Telšių komanda užimtų prizinę vietą komandinėje įskaitoje. Vienu tašku atsilikta nuo trečią vietą užėmusio Panevėžio (226 tšk.). Pirma Marijampolės (242 tšk.)o antra- Vilniaus (231 tšk.) komandos.