Telšiškiai – U15 krepšinio turnyro nugalėtojai

received 1861505434116496
Balandžio 15-17 dienomis Prancūzijos sostinėje Paryžiuje vyko tarptautinis U15 krepšinio turnyras „Lions Cup 2017“. Turnyre dalyvavo aštuonios komandos iš įvairių Europos šalių: Serbijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos, Šveicarijos, Lietuvos ir dvi komandos iš Prancūzijos.

Lietuvos garbę U-15 krepšinio turnyre gynė Mažeikių sporto mokyklos krepšinio komanda, kurioje žaidė du Telšių sporto ir rekreacijos centro trenerio Arvydo Kaveckio auklėtiniai – Kasparas Šion ir Matas Alseika.

Turnyro dalyviai buvo suskirstyti į du pogrupius, rungtynės vyko keturis kėlinukus po aštuonias minutes. Finale buvo žaidžiami keturi kėlinukai po dešimt minučių.

Savo pogrupyje Lietuvai atstovavę Mažeikių sporto mokyklos krepšininkai privertė pasiduoti visus varžovus: nugalėta Bosnijos ir Hercegovinos ekipa rezultatu 60:39, Ispanijos Barselonos klubo žaidėjai – 65:60 ir Prancūzijos Nantero krepšininkai – 65:48.

Pusfinalyje mažeikiškiai rezultatu 69:56 nugalėjo komandą iš Londono.

Finalinėse rungtynėse Mažeikių komanda susitiko su Belgrado krepšininkais. Abiejų komandų gražiu žaidimu mėgavosi apie 400 žiūrovų. Mažeikiškiai finale triumfavo rezultatu 80:60 ir tapo šio turnyro nugalėtojais.

Kasparas Šion ir Matas Alseika visas rungtynes pradėdavo žaisti startiniame penkete ir vidutiniškai pelnydavo po 7-10 taškų, atkovodavo po 5 kamuolius. Mažeikių sporto mokyklos krepšinio treneris Vladas Šulcas negailėjo šiltų žodžių Telšių sporto ir rekreacijos centro krepšininkams, pasiaukojamu žaidimu prisidėjusiems prie pergalių.

Kiekvienas krepšininkas buvo apdovanotas atminimo dovanomis, visoms komandoms buvo organizuota išvyka pasigrožėti Paryžiaus vaizdais, paplaukioti laivu Senos upe.

Turnyrą padėjo vykdyti apie 80 savanorių, kurie dirbo be atlygio: vaišino turnyro dalyvius užkandžiais ir gėrimais, rengė loterijas ir žaidimus.

Žaisdami su kitomis krepšinio komandomis iš Europos šalių, jaunieji krepšininkai įgijo vertingos patirties ir liko labai patenkinti šia išvyka į turnyrą.