Iš Lietuvos sunkiosios atletikos čempionato grįžo su medaliais

Būrys Telšių sporto ir rekreacijos centro trenerio Bronislovo Šiaudkulio auklėtinių lapkričio 23 d. dalyvavo Lietuvos suaugusiųjų atskirų veiksmų sunkiosios atletikos čempionate bei Lietuvos Taurės moterų varžybose.

Tarp stipriausiųjų į šešetuką svorio kategorijoje iki 55 kg pateko ir teisę kovoti dėl apdovanojimų rovimo bei stūmimo rungtyse iškovojo du trenerio Bronislovo Šiaudkulio auklėtiniai Mindaugas Daniela ir Dovydas Mažonas. Mindaugas rovimo veiksme liko penktas, o Dovydas – ketvirtas. Stūmimo veiksme labai gerai sekėsi Dovydui. Jis pastūmė 71 kilogramą, iškovojo Lietuvos suaugusiųjų čempionato bronzos medalį bei dvikovėje taip pat liko trečias. Mindaugas stūmime bei dvikovėje užėmė šeštas vietas.

Į stipriausių šešetuką svorio kategorijoje iki 96 kg penktu numeriu pateko Matas Lydis. Tačiau netikėta liga paguldė sportininką į patalą ir viltis pakovoti dėl medalių su stipriausiais Lietuvos vyrais teko atidėti iki kitų metų.

Stipriausias Lietuvos merginas pakvietė į Klaipėdą kovoti dėl apdovanojimų dviejose amžiaus grupėse, neskirstant pagal svorio kategorijas, o pagal Sinklerio meistriškumo nustatymo lentelę. Virš 20 metų amžiaus grupėje startavo 12 pakviestų stipriausių Lietuvos sportininkių. Tarp jų buvo pakviesta dalyvauti šių metų Lietuvos čempionė svorio kategorijoje iki 69 kg – Monika Žalikauskytė. Ji po rovimo veiksmo buvo trečia, tačiau stūmimas nebuvo sėkmingas ir Monika nusileido klaipėdietei, buvusiai Europos jaunimo čempionato prizininkei A. Stepanovai bei dar dviejoms Lietuvos čempionėms ir rekordininkėms gargždietei L. Jakaitei bei vilnietei Didžklapytei ir užėmė ketvirtą vietą.

Iki 20 metų amžiaus grupėje taip pat buvo pakviestos 12 stipriausių Lietuvos merginų. Tarp jų pateko net trys Telšių sportininkės – seserys Eligija, Monika ir Brigita Remėzaitės. Eligija varžybose negalėjo startuoti dėl darbo, o Telšių sporto ir rekreacijos centro auklėtinės Monika ir Brigita pasirodė puikiai. Monika užėmė aukščiausią, penktą vietą. Ji į priekį praleido tik vyresnes ir labiau patyrusias ir tituluotas sportininkes. Brigita į apdovanojamų merginų šešetuką nepateko, bet perspektyvią merginą pastebėjo Lietuvos rinktinės treneris ir pakvietė gruodžio mėnesį į treniruočių stovyklą Klaipėdoje.