Search
Close this search box.

Jaunosios krepšininkės prisiminė trenerį

Šaikuno turnyras

Baigiantis sausiui (2017 01 22) Telšių rekreacijos ir sporto centro (TSRC) salėje surengtas krepšinio turnyras, skirtas treneriui Algirdui Šaikūnui prisiminti. Turnyro iniciatorė dabartinė TSRC mergaičių krepšinio trenerė Vida Antanavičienė. A. Šaikūnas, baigęs Lietuvos kūno kultūros institutą su pagyrimu, 1955 metais Telšių sporto mokykloje pradėjo dirbti mergaičių krepšinio treneriu. Ir dirbo iki pat savo mirties. Mirė netikėtai 1987 metų balandžio 27 dieną, būdamas šešiasdešimt vienerių metų amžiaus. Jo treniruojamos Telšių mergaitės ne kartą yra tapusios respublikinių moksleivių varžybų nugalėtojomis bei prizininkėmis, nemažai jų vėliau žaidė Lietuvos rinktinėje bei įvairių miestų suaugusiųjų komandose. Atkūrus nepriklausomybę, kai kurios prasimušė ir į Europos šalių klubus.
Atidarymo metu turnyro dalyviams apie pirmąjį Žemaitijos sostinės krepšinio trenerį pasakojo buvęs Sporto mokyklos direktorius Povilas Klastauskas, A. Šaikūną prisiminė buvusi auklėtinė Laima Ežerskienė, kalbėjo Valerija Sungailienė, TSRC vedėja ugdymui.
Turnyre žaidė Plungės SRC, Telšių SRC, Palangos sporto centro ir Akmenės sporto centro mergaičių komandos. Laimėjo Plungės mergaitės (trenerė Edita Lapienė), antros buvo akmeniškės (treneris Saulius Mombauskas), trečia vieta džiaugėsi Telšių SRC komanda. Pasak turnyro organizatorės V. Antanavičienės, pagal turnyro nuostatus jame turėjo dalyvauti 2006 metais gimusios mergaitės arba jaunesnės. Plungės ir Akmenės treneriai komandas papildė vyresnio amžiaus žaidėjomis, tad ir laimėti joms buvo lengviau.
Tačiau pagrindinis turnyro tikslas nebuvo nugalėti varžovus, norėjosi tik smagiai pažaisti ir pagerbti trenerį A. Šaikūną. Visų komandų žaidėjos buvo apdovanotos specialiai turnyrui sukurtais medaliais, o čempionėms ir prizininkėms įteiktos komandinės taurės. Mergaites saldumynais apdovanojo turnyro rėmėjai verslininkai Vidas Kolesinskis ir Stasys Gedgaudas.

                                                                                                                            Elė Kakanauskienė

Facebook
Vertimas »