Lietuvos nusipelniusio stalo teniso trenerio Vytauto Giedraičio atminimo stalo teniso turnyras

20161023 110608

Telšių sporto ir rekreacijos sporto salėje spalio 22 ir 23 dienomis vyko tradicinis Lietuvos nusipelniusio stalo teniso trenerio, Telšių miesto garbės piliečio Vytauto Giedraičio atminimo penktasis tarptautinis stalo teniso turnyras. Šis turnyras pasižymėjo aukštu susirinkusių žaidėjų meistriškumo lygiu. Iš pirmo Lietuvos geriausių žaidėjų penkiasdešimtuko turnyre dalyvavo devyni žaidėjai. Tai antroji Lietuvos raketė Benas Skirmantas, trečioji Arnoldas Domeika, ketvirtoji  Kęstutis Žeimys, vienuoliktoji Tonetas Domeika, Vytautas Gudaitis ir dar daugelis kitų. Turnyre, be gausaus būrio Telšių, Tauragės,  Kauno, Panevėžio, Vilniaus, Vilkaviškio, Joniškio, Šilalės, Šilutės, Šiaulių, Kuršėnų, Klaipėdos, Kretingos, Mažeikių, Akmenės, Raseinių stalo tenisininkų, dalyvavo svečiai iš Rusijos ir Latvijos. Iš viso turnyre dalyvavo 150 stalo tenisininkų.

Turnyro atidarymo metu sveikinimo žodį tarė ir gerų sportinių rezultatų palinkėjo Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas, dalyvių gausa pasidžiaugė ir sėkmės linkėjo Telšių rajono savivaldybės sporto tarybos pirmininkas Valdas Zykas. Apie vis didesnį stalo teniso populiarumą rajone kalbėjo Telšių rajono savivaldybės tarybos narė Vilija Bačionienė. Susirinkusių dalyvių aukštą meistriškumą gyrė ir atsiminimais apie Vytautą Giedraitį  dalijosi Lietuvos stalo teniso asociacijos teisėjų kolegijos pirmininkas Romualdas Franckaitis. Moksleivių entuziazmu ir noru žaisti stalo tenisą džiaugėsi Telšių rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė. Jaunuosius stalo tenisininkus sveikino ir gerų rezultatų linkėjo Telšių sporto ir rekreacijos centro vedėja ugdymui Valerija Sungailienė.

2002 metų gimimo ir jaunesnių berniukų grupėje dalyvavo 16 dalyvių.  Pagal reitingą  berniukai buvo paskirstyti į pogrupius. Po atkaklių ir įdomių kovų finale susitiko  Lukas Rimkus iš Telšių ir Irmantas Daukontas iš Mažeikių, rezultatu 3 : 1 nugalėjo Lukas Rimkus. Kovoje dėl trečiosios vietos Dovydas Petrauskas iš Telšių rezultatu 2 : 3 pralaimėjo mažeikiškiui Lukui Frejeriui.  Penktąją vietą iškovojo Nojus Gustys iš Telšių, rezultatu 3 : 1 įveikęs joniškietį Povilą Rimkevičių.  2005 metų gimimo ir jaunesnių mergaičių grupėje dalyvavo 16 dalyvių. Pirmoji vieta atiteko Simonai Rimkevičiūtei iš Joniškio, antroji Guodai Dovydaitytei iš Šiaulių, trečioji Jarūnei Kožemialinaitei iš Vilniaus, ketvirtoji  Marijai Mikalauskytei iš Klaipėdos. Geriausiai iš telšiškių mergaičių sužaidė Meda Sereikaitė.

2005 metų gimimo ir jaunesnių berniukų grupėje  dalyvavo 22 jaunieji stalo tenisininkai. Nugalėjo Augustas Sabaliauskas iš Vilniaus, antroji vieta atiteko Ryčiui Damuliui iš Šilutės, trečioji Mariui Jučinskui iš Joniškio. Geriausiai iš telšiškių sužaidė Titas Mitkevičius, jis iškovojo penktą vietą.

Suaugusiųjų vyrų grupėje  iki 50 metų dalyvavo 57 dalyviai.  Finale  susitiko Lietuvos antroji raketė Benas Skirmantas iš Šiaulių su Lietuvos trečiąja rakete Arnoldu Domeika iš Mažeikių, 3 : 2 nugalėjo Benas Skirmantas. Mažeikiškis Tonetas Domeika rezultatu 3 : 1 įveikęs kaunietį Vytautą Gudaitį, užėmė trečią vietą. Penktas liko Romutis Franckaitis Iš Joniškio. Antro finalo nugalėtoju tapo Renaldas Gusčinas iš Klaipėdos 3 : 2, įveikęs Dimą Ulakovą iš Rusijos.  Geriausiai iš telšiškių sužaidė Paulius Keinys, iškovojęs 11 vietą.

Veteranų grupėje dalyvavo 31 žaidėjas. Nugalėjo Rolandas Navickas iš Šiaulių, antroji vieta atiteko Romui Gečui iš Šilutės, trečioji vieta Sauliui Mickui iš Šiaulių, ketvirtoji Kaziui Stonkui. Antro finalo nugalėtojas tapo Andrej Ozerickij iš Rusijos rezultatu 3 : 2, įveikęs telšiškį Romą Liūną. Moterų grupėje dalyvavo 8 dalyvės. Nugalėjo Gabrielė Brazauskaitė iš Šilalės, antroji vieta atiteko Justei Rimkevičiūtei iš Joniškio, trečioji mažeikiškei Rusnei Vasarytei, ketvirtoji taip pat Mažeikių atstovei Amelijai Nicytei.

Moksleivių grupių nugalėtojus ir prizininkus atminimo taurėmis, medaliais ir dovanėlėmis apdovanojo Telšių sporto ir rekreacijos centro direktorius Juozas Simanauskas.Suaugusiųjų grupės nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti Telšių stalo teniso sporto klubo „Vytas“ įsteigtomis taurėmis, piniginiais prizais bei turnyro rėmėjų dovanomis.