Lietuvos nusipelniusio stalo teniso trenerio Vytauto Giedraičio atminimo tarptautinis stalo teniso turnyras

Spalio 16-17 dienomis Telšių sporto arenoje vyko Lietuvos nusipelniusio stalo teniso trenerio, Telšių miesto garbės piliečio Vytauto Giedraičio atminimo dešimtasis tarptautinis stalo teniso turnyras. Turnyre varžėsi 193 dalyviai iš Telšių, Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Jonavos, Joniškio, Šilalės, Šilutės, Šiaulių, Utenos, Širvintų, Klaipėdos, Kretingos, Plungės, Mažeikių, Akmenės ir Tauragės, dalyvavo stalo tenisininkai iš Latvijos. Turnyrui teisėjavo tarptautinės kategorijos teisėjai Romualdas Franckaitis, Vincas Franckaitis ir Aidas Franckaitis, nacionalinės kategorijos teisėjai – Kazimieras Ramanauskas, Domantė Aukštakytė bei jų paskirta teisėjų kolegija.

Į turnyro atidarymą atvyko ir susirinkusius dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Valentinas Bukauskas, sportinės sėkmės linkėjo Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Vygantas Macevičius. Apie didėjantį stalo teniso populiarumą rajone kalbėjo Telšių rajono savivaldybės sporto tarybos pirmininkas Valdas Zykas. Atsiminimais apie Vytautą Giedraitį dalijosi tarptautinės klasės teisėjas, Lietuvos stalo teniso asociacijos teisėjų kolegijos narys Vincas Franckaitis.

Spalio 16 dieną vyko suaugusiųjų stalo teniso varžybos. Suaugusiųjų vyrų „Open“ grupėje dalyvavo 60 dalyvių. Finale susitiko Lietuvos suaugusiųjų rinktinės narys iš Jonavos Rimas Lesiv su panevėžiečiu Mindaugu Staponkumi, rezultatu 3:1 nugalėjo Rimas Lesiv. Dėl trečios vietos kovojo Vilius Milvydas iš Klaipėdos su Dovydu Bagdonu iš Šilalės. Šilališkis rezultatu 3:2 įveikė klaipėdietį. Turnyre geriausiai žaidęs telšiškis Marijus Jučinskas užėmė septintą vietą.

Veteranų grupėje dalyvavo 26 žaidėjai. Nugalėjo Vilius Lukša iš Kėdainių, antra vieta atiteko Valdui Vaboliui iš Šiaulių, trečia vieta – Virginijui Valiuškai iš Kelmės. Telšiškis Alvidas Mikalauskas turnyre užėmė penktą vietą.

Suaugusių moterų grupėje dalyvavo 8 dalyvės. Nugalėtoja tapo Karina Alkimavičiūtė iš Šilutės, antra vieta atiteko Smiltei Morkūnaitei iš Panevėžio, trečia – Sniegina Lapinskė iš Utenos.

Spalio 17 dieną vyko mokinių stalo teniso varžybos. Žiūrovus ir dalyvius sveikino Lietuvos stalo teniso asociacijos teisėjų kolegijos narys Romualdas Franckaitis, gerų sportinių rezultatų jauniesiems stalo tenisininkams linkėjo Telšių sporto ir rekreacijos centro vedėjas suaugusiųjų sportui, laikinai atliekantis direktoriaus funkcijas, Vacys Butkus.

2009 metų gimimo ir jaunesnių berniukų grupėje dalyvavo 33 dalyviai. Nugalėjo Augustas Griška iš Širvintų, antrą ir trečią vietas pasidalino Milvydas Petruškevičius ir Vajus Tendzegolskis iš Utenos. Geriausiai iš telšiškių sužaidė Vytautas Jančiauskis užėmęs šeštą vietą.

2006-2008 metų gimimo berniukų grupėje dalyvavo 18 dalyvių. Finale įnirtingoje kovoje panevėžietis Danas Šimkus rezultatu 3:1 įveikė telšiškį  Joną Veselį, bronzos medalis atiteko taip pat telšiškiui Kevinui Liutkui.

2003-2005 metų gimimo berniukų grupėje dalyvavo 12 sportininkų. Pirmą ir antrą vietas pasidalino panevėžiečiai Gytis Knezius ir Martynas Glodenis, trečią vietą iškovojo Marijus Jučinskas iš Telšių, ketvirtą – telšiškis Dovydas Petrauskas.

2006 metų gimimo ir jaunesnių mergaičių grupėje dalyvavo 36 sportininkės. Nugalėjo Medeinė Stankevičiūtė iš Vilniaus, antra liko Smiltė Morkūnaitė iš Panevėžio, trečia – Brilita Jurevičiūtė iš Klaipėdos rajono. Geriausiai iš telšiškių mergaičių sužaidė Liepa Bendoraitytė.

Moksleivių grupių nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti Telšių sporto ir rekreacijos centro įsteigtomis atminimo taurėmis, medaliais ir dovanomis.

Suaugusiųjų grupės nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti Telšių stalo teniso sporto klubo „Vytas“ įsteigtomis taurėmis, medaliais, piniginiais prizais bei turnyro rėmėjų dovanomis.

Turnyro organizatoriai Telšių stalo teniso sporto klubas ,,Vytas“ ir Telšių sporto ir rekreacijos centras dėkoja turnyro partneriams: UAB ,,Robidoga“, UAB ,,Medūnė“, UAB ,,Eridaras“, UAB ,,Topsas.lt“, UAB ,,ADE Exclusive Design“, UAB ,,Pongas“.