Search
Close this search box.

Lukas Sutkus pagerino net 3 Lietuvos rekordus

          Birželio 20-22 dienomis Chožuve (Lenkija) vyko Europos lengvosios atletikos komandinio čempionato antrojo diviziono varžybos. Jose tris dienas varžėsi 16 užsienio šalių komandų. Bendroje įskaitoje, kasdien aukštyn kilę lietuviai, vos pusę taško aplenkė Slovėnijos komandą ir iškovojo trečiąją vietą. Prie bendros Lietuvos komandos pergalės prisidėjo ir telšiškis Lukas Sutkus, kuris ketvirtadienio vakarą lemiamoje rungtyje, mišrioje estafetėje 4×400 (Ema SarafinaitėTomas Keršulis ir Modesta Justė Morauskaitė) užėmė ketvirtą vietą (3 min. 15,95 sek.) – pagerino Lietuvos mišrių estafečių rekordą. Užimta vieta Lietuvos komandai pelnė svarbius 3 taškus, kurie lėmė trečiąją vietą komandiniame čempionate ir iškovojo kelialapį į pajėgiausių Europos lengvaatlečių komandinį čempionatą, kuris vyks 2025 metais. Be Lietuvos į aukščiausią lygą dar pateko pirmą vietą užėmę vengrai (456.5 taško) bei ukrainiečiai (435.5). Lietuva surinko 372.5 taško pralenkdama ketvirtoje vietoje likusią Slovėniją su 372 taškais, kuri neprasibrovė į aukščiausią lygą.

Birželio 24 d. Lukas Sutkus Mannheime (Vokietija) dalyvavo tarptautinėse „Bauhaus Juniorengala“ jaunimo (U20) varžybose. Lukas 400 m bėgimo rungties takelyje pademonstravo didelį greitį, kuris buvo užfiksuotas rezultatu 46,42 sek. ir iškovodamas 1 vietą pagerino net 2 Lietuvos rekordus: jaunimo, kuris gyvavo 35-erius metus ir 19-mečių rekordą, kuris buvo pasiektas 1978 metais.

Džiaugiamės talentingo ir darbštaus Luko įspūdingais pasiekimais ir didžiuojamės juo, kad gina ne tik Telšių miesto Garbę, bet ir garsina Lietuvos vardą aukščiausio lygio tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose. Luko dar šią vasarą laukia Lietuvos jaunimo (Alytuje) ir suaugusiųjų (Palangoje) čempionatai, Baltijos šalių jaunimo komandinis čempionatas (Estijoje) ir Europos jaunimo čempionatas (Izraelyje). Palinkėkime jam tvirtybės, ištvermės ir aukštų rezultatų. Trenerė Lina Kaveckienė. 

Facebook
Vertimas »