Search
Close this search box.

Telšių jaunieji sunkiaatlečiai stipriausi Lietuvoje

Kovo 4 dieną Telšiuose vyko Lietuvos jaunimo sunkiosios atletikos čempionatas. Atvyko po 6 kiekvienos svorio kategorijos stipriausius sportininkus. Tarp stipriausių pateko  gausus būrys Telšių SRC trenerių Bronislovo Šiaudkulio ir Modesto Šimkaus auklėtinių. Pirmas svorio kategorijoje iki 61 kg startavo trenerio B. Šiaudkulio auklėtinis Linas Raudys. Jis labai įtemptoje kovoje  rovimo veiksme pasiekė 72 kg, išstūmė 96 kg ir tapo Lietuvos jaunimo čempionu, aplenkdamas 26 sportininkus. Antras medalis buvo iškovotas svorio kategorijoje iki 73 kg. Trenerio M. Šimkaus auklėtinis Armandas Bieliauskis po įtemptos kovos nusileido tik dviems sportininkams ir iškovojo Lietuvos jaunimo čempionato bronzos medalį tarp 32 sportininkų. Svorio kategorijoje iki 89 kg tarp šešių stipriausių pateko du trenerio B. Šiaudkulio auklėtiniai: Dovydas Mažonas ir Gytis Lydis. Gytis pasigerino savo asmeninius rezultatus ir pirmą kartą jaunimo amžiaus grupėje iškovojo bronzos medalį. Labai nudžiugino Dovydas. Jis rovimo veiksme pademonstravo 111 kg rezultatą, išstūmė 136 kg (tai nauji LT jaunimo rekordai) ir niekam nepaliko vilčių bei tapo antruoju Lietuvos čempionu iš Telšių. Jų svorio kategorijoje dalyvavo 29 sportininkai. Dar du bronzos medaliai buvo iškovoti svorio kategorijose iki 96 kg ir 102 kg. Trenerio B. Šiaudkulio auklėtiniai Deivydas Mažonas ir Klaudijus Steckis pirmą kartą iškovojo Lietuvos čempionato medalius jaunimo amžiaus grupėje. Svorio kategorijoje iki 109 kg iškovotas ir sidabro medalis. Trenerio M. Šimkaus auklėtinis Nedas Kniežauskas rovimo veiksme pasiekė 103 kg, išstūmė 120 kg ir tapo vicečempionu. Ir telšiečių sportininkų pasirodymą čempionate vainikavo Deivydo Barkaus pergalė tarp sunkiausių Lietuvos jaunimo atletų bei pasiektas Lietuvos jaunimo rekordas rovimo veiksme (142 kg). Trenerio M. Šimkaus auklėtinis Deivydas Barkus tapo stipriausiu Lietuvos jaunimo čempionato sportininku. Tarp 238 čempionato dalyvių jo rezultatas pagal Sinklerio skaičiavimo sistemą yra geriausias, todėl jis buvo apdovanotas stipriausio čempionato sportininko taure. Į stipriausiųjų šešetuką pateko ir buvo taip pat apdovanotas taure Dovydas Mažonas. Jo rezultatas tarp 238 sportininkų yra ketvirtas. Ir pagaliau paskelbus komandinius rezultatus, trečia komandine vieta džiaugėsi Panevėžio, antra – Marijampolės ir pirma – Telšių komanda. Komandos branduolį sudarė Telšių SRC auklėtiniai. Dalyvavo 15 rajonų ir miestų komandų.