Search
Close this search box.

„Žemaitijos taurė“ iškeliavo į Estiją

Lapkričio 18-19 dienomis Telšių SRC sunkiosios atletikos salėje vyko tradicinis tarptautinis jaunių sunkiosios atletikos turnyras „Žemaitijos taurė“. Jame dalyvavo virš 100 dalyvių iš Vilniaus, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Anykščių, Rokiškio, Kretingos ir Gargždų. Taip pat dalyvavo svečių komandos iš Latvijos Ludzos ir Liepojos miestų, Estijos komandos iš Tartu ir Albu.

Telšiams atstovavo dvi komandos – Degaičių sporto klubas ir Telšių apskrities sunkiosios atletikos klubas ,,Gintarinė saulė“, kurios buvo sudarytos daugiausia iš Telšių sporto ir rekreacijos centro auklėtinių, treniruojamų trenerių Bronislovo Šiaudkulio ir Modesto Šimkaus. Turnyrą organizavo Degaičių sporto klubas.

Šių metų „Žemaitijos taurės“ turnyro nugalėtojomis atskirose svorio kategorijose tapo Jalast Karolin (Albu), Brigita Remėzaitė (Degaičių SK), Lisann-Isabel Rasduvalov (Albu), Eligija Maračauskaitė (Telšiai), Elija Litvinaitė (Kretinga), Mantė Rekašiutė (Degaičių SK), Neli Marija Palmeos (Albu) ir Johana Haljasorg (Tartu). Tarp vaikinų nugalėtojais tapo Marijampolės atstovai Lukas Maslauskas, Emilis Margelis, Kornelijus Stanevičius ir Rasvydas Asijavičius. Taip pat nugalėtojais savo svorio kategorijose tapo Ruslans Račiuks (Ludza), Adomas Pakėnas (Klaipėda), Linas Raudys ir Dovydas Mažonas (Degaičių SK), Nojus Brazdeikis (Gargždai), Aironas Brazauskas (Panevėžys), Aimar Kiivits (Tartu) ir Vali Roomet (Albu). Komandinėje įskaitoje tris metus iš eilės ,,Žemaitijos taurę“ laimėję Vilniaus atstovai šįmet liko treti. Degaičių SK komanda eilinį kartą liko antra. Šiais metais stipriausią komandą atsivežė estai. Turnyro nugalėtojų vardą iškovojo Albu (EST) miesteliui atstovavęs Vargamiaje sporto klubas.

Stipriausiais tarptautinio sunkiosios atletikos turnyro sportininkais tapo U-11 amžiaus grupėje – Emilis Margelis (Marijampolė), U-13 – Ruslans Račiuks (Ludza), U-15 – Lietuvos jaunių rekordus turnyre gerinęs Rasvydas Asijavičius (Marijampolė) ir U-17 amžiaus grupėje – Dovydas Mažonas (Degaičių SK).

Tarp visų merginų stipriausia pripažinta Brigita Remėzaitė (Degaičių SK). Ji taip pat pagerino Lietuvos moterų stūmimo ir dvikovės rekordus svorio kategorijoje iki 45 kg. Apdovanojimus sportininkams įteikė renginyje apsilankęs Lietuvos Respublikos Seimo narys Valentinas Bukauskas, Telšių rajono sporto tarybos pirmininkas Valdas Zykas, Telšių SRC direktorius Vacys Butkus bei vienas iš turnyro rėmėjų Artūras Savickis.