Search
Close this search box.

Lietuvos nusipelniusio stalo teniso trenerio Vytauto Giedraičio atminimo stalo teniso turnyras

tenisas

Spalio 20-21 dienomis Telšių sporto arenoje vyko Lietuvos nusipelniusio stalo teniso trenerio, Telšių miesto garbės piliečio Vytauto Giedraičio atminimo septintasis stalo teniso turnyras. Šis turnyras kiekvienais metais pasižymi gausiu dalyviu skaičiumi ir aukštu susirinkusių žaidėjų meistriškumo lygiu. Turnyre, be gausaus būrio Telšių stalo tenisininkų, dalyvavo Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Jonavos, Joniškio, Šilalės, Šilutės, Šiaulių, Utenos, Širvintų, Klaipėdos, Kretingos, Plungės, Mažeikių, Akmenės, Alytaus, Tauragės stalo tenisininkai. Iš viso turnyre dalyvavo 160 dalyvių. Turnyrui teisėjavo trys tarptautinės kategorijos teisėjai: Gedeminas Gataveckas iš Vilniaus, Vincas Franckaitis iš Kauno, Romualdas Franckaitis iš Joniškio bei du nacionalinės kategorijos teisėjai iš Kauno: Karolis Ivanauskas ir Marijonas Kazlauskas. Pagrindinis turnyro organizatorius – Telšių stalo teniso sporto klubas „Vytas“.

Spalio 20 d. vyko suaugusiųjų varžybos. Atidarymo metu sveikinimo žodį tarė ir gerų sportinių rezultatų palinkėjo Telšių rajono savivaldybės vicemeras Mantas Serva, dalyvių gausa pasidžiaugė ir sėkmės linkėjo Telšių rajono savivaldybės sporto tarybos pirmininkas Valdas Zykas. Apie vis didesnį stalo teniso populiarumą rajone kalbėjo Telšių rajono savivaldybės tarybos narė Vilija Bačionienė, tarybos narys Almantas Lukavičius. Susirinkusių dalyvių aukštą meistriškumą gyrė ir atsiminimais apie Vytautą Giedraitį dalijosi Lietuvos stalo teniso asociacijos teisėjų kolegijos pirmininkas Romualdas Franckaitis.

Spalio 21 d. vyko moksleivių varžybos. Moksleivių entuziazmu ir noru žaisti stalo tenisą džiaugėsi ir sveikinimo žodį tarė Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas. Jaunuosius stalo tenisininkus sveikino ir gerų rezultatų linkėjo Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistas Vygantas Macevičius.

Berniukų, gim. 2002 m., grupėje dalyvavo 24 dalyviai. Pagal reitingą berniukai buvo paskirstyti į pogrupius. Po atkaklių ir įdomių kovų finale susitiko Nojus Gustys iš Telšių ir Deividas Balsys iš Jonavos. Finalinėje kovoje nugalėjo jonavietis. Kovoje dėl trečiosios vietos Dovydas Petrauskas iš Telšių rezultatu 2 : 3 nusileido Nedui Čarnevičiui iš Jonavos.

Mergaičių, gim. 2006 m., ir jaunesnių grupėje dalyvavo 18 dalyvių. Pirmoji vieta atiteko Karinai Ivanauskaitei iš Alytaus, antroji – Rugilei Ulpytei iš Joniškio, trečioji – Smiltei Mortūnaitei iš Panevėžio, ketvirtoji – Liepai Bendoraitytei iš Telšių. Antro finalo nugalėtoja tapo Ieva Bugušinskaitė iš Telšių.

Berniukų, gim. 2006 m., ir jaunesnių grupėje dalyvavo 37 jaunieji stalo tenisininkai. Nugalėjo Kevinas Liutkus iš Telšių, antroji vieta atiteko Augustui Grikšai iš Širvintų, trečioji – Arnui Sapariui iš Telšių. Jonas Raugevičius iš Šilutės liko ketvirtas.

Suaugusiųjų vyrų „Open“ grupėje dalyvavo 57 dalyviai. Finale susitiko Lietuvos šeštoji raketė Matas Vilkas iš Vilniaus su Lietuvos keturioliktąja rakete Benu Skirmantu iš Šiaulių. Nugalėtoju tapo Matas Vilkas – 3 : 1. Vilnietis Ernestas Mincevičius iš Vilniaus, rezultatu 3 : 2 įveikęs joniškietį Romualdą Franckaitį, užėmė trečią vietą. Geriausiai iš telšiškių sužaidė Paulius Keinys, iškovojęs vienuoliktą vietą.

Veteranų grupėje dalyvavo 20 žaidėjų. Nugalėjo Alvidas Mikalauskas iš Telšių, antroji vieta atiteko Žydrūnui Kižiui iš Mažeikių, trečioji vieta – Rimantui Lubiui iš Mažeikių, ketvirtoji – Jonui Ratkevičiui iš Tauragės. Antro finalo nugalėtojas tapo Artūras Jankaitis iš Šiaulių.

Moterų grupėje nugalėjo Justė Rimkevičiūtė iš Joniškio, antroji vieta atiteko Gabrielei Brazauskaitei iš Laukuvos, trečioji – klaipėdietei Kristinai Kazlauskaitei, ketvirtoji Ugnei Bodrenkovaitei iš Klaipėdos.

Moksleivių grupių nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti Telšių stalo teniso sporto klubo „Vytas“ įsteigtomis atminimo taurėmis, medaliais ir dovanomis, suaugusiųjų grupės nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti įsteigtomis taurėmis, piniginiais prizais bei turnyro rėmėjų dovanomis.