Search
Close this search box.

Telšių sporto ir rekreacijos centras įgyvendino sporto projektą „Vienišas irklas“

Telšių sporto ir rekreacijos centras įgyvendino sporto projektą „Vienišas irklas“ (Nr. SRF-SIĮ-2020-1-0240).  Sporto projektas  „Vienišas irklas“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.  

Sporto projekto tikslas – aktyvinti Telšių miesto vaikų, jaunimo ir suaugusių asmenų fizinį aktyvumą ir supažindinti su irklavimo sporto šaka.

Sporto projekto uždaviniai:

  • įsigyti pavienę keturvietę irklavimo valtį (4-);
  • suformuoti vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų po vieną grupę ir vykdyti fizinio aktyvumo užsiėmimus.

Projektas sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamas 15 000 Eur.

Sporto projektas „Vienišas irklas“ buvo vykdomas nuo 2020 09 01 d. iki 2021 10 31 d., kuris skirtas vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų fizinio aktyvumo užimtumui vasaros ir rudens metu. Fizinio aktyvumo užsiėmimų metu projekto dalyviai buvo plačiau supažindinami su irklavimo sporto šaka. Irklavimo fizinio aktyvumo užsiėmimai vyko Masčio ežere, kai buvo nepalankios oro sąlygos užsiėmimai buvo vykdomi sporto salėje. Projekto metu buvo įgyvendinti projekte numatyti 3 prioritetai: gyvenamosios vietos bendruomenės asmenų įtraukia į sporto projekto veiklas, skatinamas vaikų ir jaunimo (iki 29 m. amžiaus) fizinis aktyvumas ir asmenų skatinimas su tam tikru reguliarumu (2-4 kartus per savaitę) dalyvauti fizinio aktyvumo užsiėmimuose. Projekto metu pagal numatytą tikslą ir uždavinius buvo racionaliai panaudotos projekto lėšos ir įsigyta pavienė keturvietė valtis (4-) ir du elipsiniai treniruokliai. Su irklavimo sporto šaka fizinio aktyvumo užsiėmimuose susipažino: vaikų grupėje – 27 dalyviai (9 mergaitės, 18 berniukų), jų amžius nuo 7 m. iki 16 m.; jaunimo grupėje – 28 dalyviai (14 merginų, 14 vaikinų), jų amžius nuo 18 m. iki 25 m.;  suaugusiųjų grupėje – 38 dalyviai (23 moterys, 15 vyrų,) jų amžius nuo 32 m. iki 60 m. Projekto dalyviai buvo supažindinti su saugiu elgesiu vandenyje ir prie vandens, trijų amžiaus grupių dalyvavimas projekte skatino bendradarbiavimą tarp kartų. Dvi projekto jaunimo grupės merginos kartu su Telšių sporto ir rekreacijos centro irkluotojomis dalyvavo Lietuvos irklavimo čempionate ir tapo pavienių keturviečių valčių (4-) klasėje nugalėtojomis. Po projekto keturi vaikai toliau pasirinko sportuoti Telšių sporto ir rekreacijos centre pagal irklavimo sporto šakos ugdymo programą.

Įvairaus amžiaus Telšių miesto gyventojai turėjo galimybę keturis mėnesius aktyviai dalyvauti fizinio aktyvumo veiklose, susiformavo tinkamus įgūdžius toliau būti aktyviems ir sveikai gyventi.

Projekto vadovė Valerija Sungailienė

 

Facebook
Vertimas »